جمعه, 27 مرداد 1396

ما 22 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نمایش تعداد مطالب
50979

قابل توجه دانشجويان محترم

دانشجويان محترم هر وسيله اي كه دراماكن عمومي و خصوصي وبخصوص دانشگاه نصب گرديده جهت آسايش شما دانشجوي عزيز ميباشد كه در صورت تخريب علاوه بر ضرر وزيان به دانشگاه وميهن عزيزمان هيچ مزيتي ندارد .كلاسهاي سمعي كه براي آموزش شما در نظر گرفته شده تحويل كارمندان ميباشد ودر صورت خرابي وكسر وسايل ،خسارت متوجه كارمندان ميباشد .خواهشمند است به صورت بهينه استفاده بفرماييد.

گاهي  ونداليسم به نياز به هيجان‌خواهي و هيجان‌طلبي در جوانان و نوجوانان که از ويژگي‌هاي اين گروه سني است، پاسخ مي‌دهد؛ يعني به تخليه‌ي هيجاني به شيوه‌ي ناسازگارانه منجر مي‌شود  «بعضي افراد به خصوص نوجوانان وقتي در كنار هم قرار مي‌گيرند، شكستن قواعد اخلاقي را نوعي تفريح به حساب مي‌آورند و براي تفريح، لذت و سرگرمي دست به تخريب مي‌زنند و گروهي هم وجود دارند كه هيجانات خود را اين‌گونه بروز مي‌دهند.

« كمبودها، محدوديت‌هاي ايجاد شده، عدم اعتماد به اين افراد، نداشتن اعتبار و جايگاه اجتماعي، عدم توانايي مشاركت در فعاليت‌هاي اجتماعي و خانوادگي را جزو عواملي مي‌داند كه اين افراد را به سمت انجام چنين اعمالي سوق مي‌دهد.

کم توجهی به حفظ اموال عمومی و تخریب آنها به ویژه در شهرهای بزرگ یکی از مشکلات اساسی جوامع امروزی است که هر ساله خسارات هنگفتی به سرمایه های ملی و عمومی وارد می کند.

 گاهي افراد قصد تخريب ندارند؛ ولي نحوه‌ي استفاده‌ي آن‌ها به گونه‌اي است كه منجر به تخريب مي‌شود؛ آن‌ها نگاهي كه نسبت به اموال شخصي خود دارند، به اموال عمومي ندارند و نسبت به اين اموال و حفظ و نگه‌داري‌شان بي‌توجه هستند و سهل‌انگاري مي‌كنند.